Bilimsel Toplantılar

2. Uluslararası Uyuşturucu Politikaları ve Halk Sağlığı Sempozyumu

2. Uluslararası Uyuşturucu Politikaları ve Halk Sağlığı Sempozyumu, Yeşilay'ın ev sahipliği'nde

26-27 Kasım 2018'de İstanbul'da düzenlendi. Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı sempozyuma, 14 ülkeden, 56 konuşmacı katıldı. Kongreyi yaklaşık 1500 katılımcı takip etti.

2. Uluslararası Uyuşturucu Politikaları ve Halk Sağlığı Sempozyumu";Kanıta Dayalı Politikalar ve Yaklaşımlar"";Bağımlılıkla İlgili İşgücünün Eğitimi" ve ";Halk Sağlığı Uygulamaları" ana temalarıyla düzenlendi.

İki gün süren sempozyum boyunca uzmanlar ve katılımcılar uyuşturucu bağımlılığıyla mücadelede bilimsel kanıta dayalı halk sağlığı politikalarının geliştirilmesi amacıyla uluslararası düzeyde çalışan bilim insanları, akademisyenler, devlet ve sivil toplum temsilcileri arasında iyi uygulama örneklerini tartışarak, bilgi ve deneyim paylaşımı sağladı.

Sempozyum süresince dünyaca ünlü İtalyan fotoğrafçı Valerio Bispuri'nin objektifinden madde bağımlılığına dikkat çekti. Valerio Bispuri'nin ";İnsanlık Namına" konseptiyle gerçekleştireceği ";Saklı Hikayeler" sergisi, madde bağımlılığını ve bağımlılığın korkunç yüzünü sanatsal bir bakış açısı ile gözler önüne serdi.