YÖNETİM KURULU

GENEL BAŞKAN

Prof. Dr. Mücahit ÖZTÜRK

1965 yılında Eskişehir’in Günyüzü ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Eskişehir’de tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1990 yılında mezun oldu. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamlayıp Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı oldu. 2000 yılında Doçent, 2007 yılında Profesör unvanı aldı. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyesidir. 2007 yılında Çocuk Psikiyatrisi, 2006 yılında 99 Sayfada Okul Fobisi, 2008 yılında Boşanmış Ailelerde Çocuk ve 2015 yılında Çocuklarda Dürtüsellik isimli kitapları yayınlanmıştır. Evli ve 3 kız çocuk babasıdır.

1. GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Akif SEYLAN

1966 İstanbul'da doğdu. 1984 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesi, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1998 yılında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı olarak ihtisasını tamamladı. Uzun yıllar çeşitli dernek ve vakıflarda yer alan Seylan, Hayat Vakfı, Yeryüzü Doktorları, Ensar Vakfı, İstanbul İmam Hatip Mezunları Derneği üyesidir. 2013-2014 yılları arasında AK Parti İstanbul İl Sosyal İşler ve İl Sağlık Komisyonunda görev yapan Seylan’ın mesleki olarak da birçok araştırma, makale ve serbest bildirimleri mevcuttur. Yanı sıra Özel Sektör Hekimler Derneği, Türk Oftalmoloji Derneği, American Society Of Cataract and Refractive Surgery ve İstanbul Tabip Odası üyesidir. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkan Yardımcılığı yapan Yrd. Doç. Dr. M. Akif Seylan, İngilizce ve Arapça bilmektedir, evli ve üç çocuk babasıdır.

2. GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

Dr. Mehmet DİNÇ

İstanbul'da doğan Mehmet Dinç, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde, eğitim alanındaki yüksek lisansını RMIT Üniversitesi'nde, klinik psikoloji alanındaki yüksek lisansını Okan Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Marmara Üniversitesinde doktorasını yapmıştır.

Geçmişte Psikolojik Danışmanlar Platformu ve Avustralya Türk Enstitüsü Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Halen Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji bölümü öğretim görevilisi olan Dinç aynı zamanda Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı, Kültür Toplum ve Aile Derneği Yönetim Kurulu üyesi, Dulwich Centre Öyküsel Terapi Türkiye Temsilcisi, RMIT Üniversitesi Mezunları Birliği Türkiye Temsilcisi ve Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ve Araştırmalar Dergisi Danışma Kurulu üyesidir.

İnternet Bağımlılığı, Gençliğe Kitabe ve Prof. Dr. Kemal Sayar ile birlikte yazdıkları "Psikolojiye Giriş" adında 3 kitabı ve 8 kitap bölümü bulunmaktadır.

GENEL SEKRETER

Av. Osman Baturhan DURSUN

1977 yılında Erzurum Oltu'da doğdu. 2001 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Mezun olduğu yıldan bu yana serbest avukat olarak çalışmasını sürdürmektedir. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici olarak görev yapan Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Sekreteri Osman Baturhan Dursun İngilizce bilmektedir, evli ve üç çocuk babasıdır.

GENEL SEKRETER YARDIMCISI

Müşerref Pervin Tuba DURGUT

1973 yılında Rize’de doğdu. Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun oldu. Bir süre serbest eczacı olarak çalıştıktan sonra Indiana Üniversitesinde Halk Sağlığı uzmanlık eğitimini tamamladı. 2008 yılından itibaren ulusal ve uluslararası çapta birçok halk sağlığı projesinde yöneticilik yaptı. DSÖ Türkiye Ofisi tütün kontrolü projelerinde koordinatör danışmanlık ve Sağlık Bakanı Danışmanlığı görevlerinin ardından 2013 yılından itibaren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Müşavirliği görevini yürüten Yeşilay Genel Sekreter Yardımcısı Tuba Durgut, evli ve iki çocuk annesidir.

GENEL SEKRETER YARDIMCISI

Doç. Dr. Azize Nilgün CANEL

1970 yılında Kütahya'da doğdu. Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Ana Bilim Dalı'ndan Mezuniyetinin Ardından (1990) Yüksek Lisans Eğitimini Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitimde Psikolojik Hizmetler Ana Bilim Dalı'nda (1993), Doktora Eğitimini Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Ana Bilim Dalı'nda (2007) tamamlamıştır.

İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Ana Bilim Dalı'nda araştırma görevlisi olarak başladığı (1992) akademik yaşamına halen Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü öğretim üyesi olarak devam etmektedir.

Canel, ulusal ve uluslar arası pek çok projede yer almış, ulusal ve uluslar arası dergilere makaleler hazırlamış ve çeşitli kitaplarda bölüm yazarlığı yapmıştır. Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı'nın (TBM) hazırlanmasında görev alan Canel, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Türkiye için hazırladığı Aile Eğitim Programı'nda yer almış, halen Türkiye'nin çeşitli illerinde kullanılan "Evlilik ve Aile Hayatı" ve "Aile Yaşam Becerileri" eğitim programlarını hazırlamıştır. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Sekreter Yardımcısı Canel, evli ve bir çocuk annesidir.

GENEL MUHASİP

SMMM (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir) Çetin DÖNMEZ

1965 yılında Erzincan’da doğdu. 1986'da Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1995 yılında beri kendi ofisinde S.M.M.M. (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir) olarak görev yapan Dönmez, Aksis Bağımsız Denetim A.Ş.nin kurucu ortağı olup halen denetim kadrosunda Denetçi olarak çalışmaktadır. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Muhasip'i olan Dönmez, evli ve üç çocuk babasıdır.

GENEL MUHASİP YARDIMCISI

Dr. Ahmet ÖZDİNÇ

1984 yılında İskenderiye’de doğdu. 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesinde Tıp Etiği ve Tıp Tarihi doktorasına devam etmektedir. 2009-2010 yılları arasında Sultanbeyli Verem Savaş Dispanserinde Başhekimlik, 2010 yılında Sultanbeyli Sağlık Grup Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2011-2013 yılları arasında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünde Kriz Merkezi Sorumlu Hekimi olarak görev yaptı. 2013 yılından beri Sağlık Bakanlığı Bakan Müşaviri görevini sürdürmektedir. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Muhasip Yardımcısı Ahmet Özdinç İngilizce ve Arapça bilmektedir, evli ve bir çocuk babasıdır.

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Dr. Esra ALBAYRAK

1983 yılında İstanbul’da doğdu. 2000 yılında ortaokul ve lise eğitimini Kadıköy İmam Hatip Lisesinde, 2003 yılında lisans eğitimini Indiana Üniversitesi, Bloomington’da sosyoloji ve tarih alanlarında tamamladı. 2006’da Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley’de sosyoloji alanında master çalışmasını, 2016’da ise aynı üniversitede doktorasını bitirdi. Özellikle din-devlet ilişkisi, demokrasi ve sivil toplum konuları ile ilgili akademik çalışmalarını sürdürmekte olan Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Esra Albayrak evli ve üç çocuk annesidir.

Dr. Esra Albayrak'ın CV'sini indirmek için tıklayınız...

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Dr. Halit YEREBAKAN

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Doç. Dr. Hakan ERTİN

1962 yılında Manisa Akhisar'da doğdu.1979'da İstanbul Pertevniyal Lisesi’nden ve 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Mezuniyetin ardından bir süre İstanbul Eminönü Belediyesi tabipliği yaptı. 2003 yılında tıp tarihi ve etik alanında doktorasını tamamlayan Hakan Ertin, 2009 yılında Yardımcı Doçent, 2014 yılında Doçent unvanlarını almıştır. Halen İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Türk Tıp Tarihi Kurumu ve Türkiye Biyoetik Derneği gibi ulusal, The International Society for Cultural History ve de The International Society for History of Medicine gibi uluslarası kuruluşların üyesidir. Tıp ve Fetva, Hayatın Başlangıcı ve Sonu, Health Culture and Human Body isimli editoryal kitapları hazırlamıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Prof. Dr. Mahmut GÜMÜŞ

1965 yılında Ankara Kalecik'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara ve Bursa'da tamamladı.1989 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Mezuniyet sonrası mecburi hizmet ve askerlik görevinin ardından Dr.Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde İç Hastalıkları ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıbbi Onkoloji yan dal uzmanlığı eğitimini tamamladı. 2006 yılında doçent, 2011 yılında profesör ünvanını aldı. Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Çalışmalarını sindirim sitemi kanserleri, kanserin nedenleri ve hekim-hasta ilişkileri üzerine yoğunlaştırmıştır. Türk Tıbbi Onkoloji Derneği yönetiminde de yer alan Mahmut Gümüş evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Hatice Saadet KALYONCU

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

Doç. Dr. Emine AHMETOĞLU

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

Doç. Dr. Yusuf ADIGÜZEL

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

SMMM (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir) Osman ÖN

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

Mahmud Esad ARAR

1985 yılında İstanbul’da doğdu. Lisansını Atılım Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği, Yüksek Lisansını Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği alanında yaptı. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktadır. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Mahmud Esad Arar, İngilizce bilmektedir.

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

Doç. Dr. Murat COŞKUN

 • /documents/file/YASubSlider/genc_yesilay_brand-dac66b4c-1d68-4e96-bde7-a06cf85b3b2e.png
 • /documents/file/YASubSlider/birakabilirsin_brand-ad229c65-9064-46b1-97f4-83544bc1b5c8.png
 • /documents/file/YASubSlider/iyi_brand-68f33d23-c343-49c7-a15c-71d61c090f1d.png
 • /documents/file/YASubSlider/karikatur_yarismasi_logo-3a81ebb5-87a2-4452-9ce3-e9d5f8519cdc.png
 • /documents/file/YASubSlider/tbm_anasayfa_alt_slider1-dca29e17-d5d3-4ae2-9224-2adce4660595.png
 • /documents/file/YASubSlider/yedam_logo-c44c32c1-10aa-4ba5-8136-9bd49fa7ba07.png
 • /documents/file/YASubSlider/brand-addicta-0ff8adb2-8ca4-4df1-9cff-3e7363c608f2.jpg
 • /documents/file/YASubSlider/brand-yesilay-yayinlari-500d0abc-729a-449b-ab25-136d9b966065.jpg
 • /documents/file/YASubSlider/yesilay_market_brand-9fe4cb82-db08-48ac-b345-a3c54993ca6c.png
 • /documents/file/YASubSlider/brand-bagimlilik-org-tr-776a80ae-0b44-4f94-b265-4dcdba2fc4e2.jpg
 • /documents/file/YASubSlider/YesilayDergisi_logo2-46e0c13f-4a02-40b9-bb84-7bfcddb52cf1.png
 • /documents/file/YASubSlider/zumruduanka_logo-38ce30eb-ec45-4db2-811a-809776151cd8.png